Будуємо фундамент для будинку стовпчастого типу

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)

Будуємо фундаментВін дуже зручний, але тільки тоді, коли у майбутньої будови не буде підвалу. Для початку потрібно вирішити як ви будете викопувати яму для фундаменту, яку можна зробити в середньому пів метра в діаметрі.

Можна це зробити в ручну, тільки дуже незручно глибоку яму в підлогу метра діаметром викопувати лопатою, але справді не звертатися ж до компанії де відбувається продаж бурової установки. Краще звернеться в фірму, яка займається бурінням ям для електричних стовпів.

За допомогою машини ямобура вам набурили ям, по вашим розмітками на відстані двох метрів один від одного. У кожному куті обов’язково розташуйте по одній ямі, а також ями треба пробурити в тих місцях, де будуть з’єднання стін.

Бурят на глибину не менше півтора метра, в залежності від того в якій місцевості і яка середня величина промерзання грунту взимку. На такому фундаменті можна побудувати будинок, наприклад з блоків керамзиту з бетонними перекриттями. Ростверк краще робити на висоті півметра від грунту. Надалі він все одно майже стосуватиметься землі, тому, що ділянка після затоки паль додатково засипається землею, залишаючи зазор в пару сантиметрів між ростверком і землею, для того щоб компенсувати рухливість грунту. Такий фундамент буде значно дешевше, ніж пристрій традиційного стрічкового фундаменту із застосуванням блоків, або суцільного моноліту.

Перед тим як робити такий фундамент треба дізнатися, який тип грунту в цій місцевості, бо стовпчасті основа будинку не є єдиним універсальним видом. На сипучих грунтах його не можна використовувати в звичайному способі. В такому випадку більше підійде стовпчастий з елементами стрічкового фундаменту. А також такий спосіб зведення фундаментної основи не прийнятний для будинку з підвалом. Основні переваги такого фундаменту — це мала трудомісткість і маленькі витрати.

Для легкого каркасного, щитового або дерев’яного будинку ями бурят діаметром в 15 см. Для верхніх надземних частин використовують невеликі азбестоцементні труби, які заливають розчином. Таким способом робляться колони, на які буде спиратися вся будова. Всередину стовпів приварюють до арматур надійні анкерні болти, такий завдовжки, щоб вони стирчали з майбутнього ростверку. Потім за допомогою їх ростверк закріпитися до сваїв.

Будуємо фундамент для будинку стовпчастого типу, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *