Чи можна побудувати лазню своїми руками?

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Чи можна побудувати лазню своїми руками?Маючи досить часу і бажання, можна обійтися без найманих робітників і побудувати своїми руками не те, що баню, а навіть сауну за всіма правилами. Дуже часто баня стає найпершою спорудою на ділянці, так як її можна використовувати під тимчасове житло, поки будинок не побудований. На зведення лазні йде набагато менше часу і коштів.

Будівництво слід починати зі складання кошторису і планування майбутньої будови. Потрібно врахувати вартість і можливість придбання всіх матеріалів, з яких будуть виготовлені стіни, фундамент, піч, покрівля, інакше лазня може залишитися недобудованою. Наприклад, у ряді регіонів важко придбати таку просту деталь, як металева плита для печі. Якщо ви збираєтеся не будувати баню заново, а перенести вже готову, припустимо, з іншої ділянки, то слід звернути увагу на таку важливу деталь, як ціна на такелаж, тому що у різних фірм ціни на такелажні роботи можуть істотно відрізнятися.

Розташування

Важливо правильно розташувати баню на ділянці. Якщо поруч проходить автомобільна траса, баню краще встановити подалі від неї, бажано на протилежній стороні ділянки. Якщо поблизу є водойма — дуже добре. Ідеальним місцем стане розташування недалеко від річки, але не ближче, ніж на відстані 15 метрів, щоб уникнути затоплення. По відношенню до інших будівель, якщо такі є, лазню можна розташовувати як окремо, так і спільно з ними. Деякі думають, що це може привести до виникнення вогкості в сусідньому приміщенні, але це не так. Якщо дотримуватися санітарно-гігієнічних норм, зробити хорошу гідроізоляцію, каналізацію і вентиляцію за всіма правилами, то ніяких проблем не виникне.

Можна зробити вхід у вигляді тераси, альтанки або ганку, тоді у вас з’явиться додаткова можливість гарно його оформити. Наприклад, можна висадити з боків від входу кучеряві квіти, плетисті троянди або просто красиві чагарники.

Матеріали

Розмір лазні для присадибної ділянки може бути або 6 ? 6, або 3,5 ? 3,5 метрів. Тут уже варто виходити зі своїх власних потреб.

Матеріали, які знадобляться для пристрою фундаменту, стін і покрівлі — камінь, колоди, брус, глина. Найпростіший фундамент робиться з плоских каменів, які укладають в місцях з’єднання майбутніх стін, і потім по периметру через кожен метр, а вільний простір заливають бітумом.

Фундамент можна зробити і стрічковим, стовпчастим або пальових, в тому числі з гвинтових паль, але в цьому випадку знадобиться набагато більше матеріалів: арматура, цегла, металеві або азбоцементний палі, руберойд. Правда, такий фундамент вийде більш надійним. Який варіант вибрати, дешевше або дорожче, — вирішувати вам.

Як матеріал для стін найкраще використовувати колоди або брус. Технологія зведення стін в цьому випадку така ж, як і при будівництві звичайного дерев’яного будинку.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *