Дизайн квартир

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)

Ви коли-небудь гуляли по людній вулиці, вважаючи по дорозі магазинчики з сувенірами, меблями та іншими подібними товарами? Якщо ні, то спробуйте порахувати — ймовірно, у вас не вистачить пальців на руках і ногах: ці магазини дійсно численні.

Все тому, що вони популярні: попит породжує пропозицію. Природно, кожному хочеться прикрасити свою квартиру получше — але дизайн квартири не покращиться від того, що його перевантажують великою кількістю сувенірів і красивих предметів.

В общем-то, майже кожна людина при спробі власноруч скласти проект дизайну своєї квартири терпить фіаско, або отримує на виході зовсім не те, що хотілося. Давайте подивимося, які основні помилки в дизайні квартири існують, і як їх можна уникнути.

Помилка дизайну номер 1.

 Занадто багато … це занадто багато. Найперша помилка, яку допускає починаючий дизайнер — це надмірне прикрашення. Сувеніри та декоративні елементи хороші тим, що можуть підкреслити загальний стиль дизайну вашої квартири, проте якщо таких елементів буде занадто багато, то загальний проект дизайну квартири після реалізації буде виглядати не дуже добре. СВ прикладом подібного можна ознайомитися на фото.

Занадто велика кількість сувенірів і елементів декору просто втомлюють око, і ваша квартира буде виглядати перевантаженою, дратуючи і без того змучену нервову систему. Не потрібно викладати тисячі подушечок на диван або встановлювати десятки тисяч м’яких іграшок. Все це не тільки зіпсує загальний дизайн квартири, але і буде ускладнювати процес прибирання.

Фахівці вважають, що ідеальний дизайн — це тоді, коли ви можете запам’ятати розташування кожного крісла, сувеніра, прикраси.

Помилка дизайну номер 2. «Мертва» кімната.

Вся справа в тому, що ми дуже часто хочемо взяти якомога більше красиву і дорогу меблі, щоб не тільки милуватися самим, але й показувати друзям. У результаті ми ходимо по магазинах, виглядаючи відповідний дизайн для своєї квартири — адже часто магазини подібного роду встановлюють готові комплекти меблів і техніки, полегшуючи покупцям життя.

Але це тільки уявне полегшення. Навіть самий симпатичний і стильний комплект меблів може чудово виглядати в магазині, і жахливо — у вашій квартирі. Найкраще перед походом в меблевий скласти проект дизайну вашої квартири, обговорити зі знайомим дизайнером деякі деталі, і тільки потім йти за покупкою.

Помилка дизайну номер 3. Занадто багато килимків і подстілочек.

Можливо, вам подобаються всякі дрібні клаптики, що можна покласти на підлогу, однак чим більше килимів, килимків і подстілочек буде у вашій квартирі, тим більше сміття ви будете вигрібати щодня. Особливо це стосується килимків у ванній кімнаті.

Вже через тиждень ви будете дивуватися, чому ваш килимок такий брудний. А адже прати його щотижня мало хто здатний себе змусити. У підсумку ви просто самі ускладнили собі завдання прибирання, крім того, ванна кімната з брудним килимком буде виглядати вельми непривабливо.

Помилка дизайну номер 4. Занадто багато картин та фотографій.

Іноді вибрати хорошу картину або фотографію з сотень їй подібних, що висять на стіні в магазині або лавці художника, досить складно. Але складність вибору ніяк не має на увазі скупку десятків подібних речей, з подальшим «прикрасою» своєї власної стіни. Як вже говорилося вище, дуже велика кількість елементів дизайну стомлює — і повірте, десятки картин або фотографій не будуть свідчити про вашу креативності, а тільки про те, що автор дизайну зовсім не розбирається в тому, що таке добре, а що — погано.

Особливо це стосується кімнати для гостей — там речей повинно бути по мінімуму. Не тому, що гості щось поцуплять з собою, а тому, що прийнято гостинні навантажувати мінімально елементами дизайну.

Помилка дизайну номер 5. Занадто багато «незвичайного».

Під терміном «незвичайне» ми маємо на увазі всякі газові лампи, лампи з парафіном, лампи з штучними рибками, які вішаються на стіни, тощо. Вже через тиждень ви помітите, як всі ці радості поступово перестануть вас розважати, а потім і зовсім почнуть дратувати. Навіщо створювати собі проблеми? Купіть одне подібний пристрій, і насолоджуйтеся ім.

Помилка дизайну номер 6. Занадто багато речей на підлозі.

Так, є гарні речі, які прикрашають підлогу. Але їх має бути мінімальна кількість, особливо якщо ви збираєтеся створити дизайн своєї квартири в стилі мінімалізм.

Помилка дизайну номер 7. Повна відповідність.

Не обов’язково прагнути до того, щоб всі речі були одного кольору, одного стилю, одних і тих же обрисів. Одне і те ж, одне і те ж. Все це може прекрасно виглядати, будучи начерком проекту дизайну вашої квартири, але в реальності все йде не так. Якийсь базовий колір і стиль повинен бути, але для його закріплення потрібно щось, що виділяється із загального, щось індивідуальне. Загальний колір і стиль може бути тільки в лікарняній палаті — але сучасні лікарні намагаються уникати подібного.

Помилка дизайну номер 8. Світло.

Світла може бути занадто багато, або занадто мало, світло може падати не з того боку і не під тим кутом. Дуже важливо перевірити — як, куди і коли падають сонячні промені з ваших вікон. Постарайтеся встановлювати меблі і фарбувати кімнату відповідно до її освітленістю. Більш детальну інформацію про це можна отримати в профільних журналах.

Помилка дизайну номер 9. Установка меблів.

Ще однією розповсюдженою помилкою є придбання занадто великий або занадто маленькою меблів, невдала розстановка меблів. Краще всього використовувати не тільки проект дизайну своєї квартири, а й власний досвід — придивіться гарненько, меблі якого типу підійде саме для вас і вашої кімнати.

Помилка дизайну номер 10. Занадто багато проводів.

Вдалим дизайном квартири або будинку можна вважати той, що передбачає приховування проводів електроприладів і мережевих кабелів. Всі ці «радощі» ніяк не прикрашають команату, так що прагніть ховати кабелі — і ніщо не зможе зіпсувати зовнішній вигляд вашої кімнати.

В принципі, це основні помилки дизайну квартири — так що, якщо постараєтеся дотримуватися порад «штучок», негативних моментів можна уникнути. Хотілося б ще раз порадити спочатку скласти проект дизайну квартири, а потім вже приступати до роботи. Удачі вам!

Дизайн квартир, 5.0 out of 5 based on 1 rating

3 thoughts on “Дизайн квартир

 1. В общем статья интересная, но, с некоторыми утверждениями можно и поспорить. Просто в разных квартирах применяются разные дизайнерские решения. И то что смориться классно в одной, совершенно не подходит для другой.
  Как говорят: «На вкус и цвет, товарищей нет» 🙂

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
 2. Очень широкая и интересная тема, порой из малюсенькой комнаты можно придумать отличные хоромы

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *