Гіпсокартон і його переваги

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)

В даний час ремонт в квартирі або приватному будинку практично неможливий без застосування гіпсокартону.

Цей матеріал являє собою прямокутні плоскі листи, що складаються з гіпсового сердечника, який обклеєний з обох сторін картоном, щоб бути гладким і більш міцним.

Він застосовується для зведення міжкімнатних перегородок, підвісних стель, облицювання стін.

Також за допомогою гіпсокартону можна зробити колони, арки всіх видів, купольні покриття, криволінійні поверхні, тобто створити цілі твори мистецтва.

За допомогою металевих каркасів і профілів можна створити форми будь-якої складності, будь то стіна або стеля.

Види гіпсокартону

Існують декілька видів гіпсокартону, які відрізняються між собою за своїми характеристиками: гіпсокартонний лист або ГКЛ, вологостійкий лист або ГКЛВ і вогнестійкий лист ГКЛО. Перші два між собою легко розрізнити по фарбуванню зовнішньої поверхні — у звичайного листа поверхню сіра, а у вологостійкого — зелена. Це міжнародний стандарт.

Зі звичайного гіпсокартону монтують найчастіше внутрішні перегородки, штукатурять стіни, роблять підвісні стелі, а вологостійкий лист застосовується при обробці приміщень з вологим кліматом (ванна, кухня, туалет), він містить спеціальні добавки, щоб знижувалося поглинання матеріалом вологи. Цей лист проходить обробку в наслідок чого підвищується вологостійкість матеріалу і знижується ймовірність появи цвілі і грибків.

Вогнестійкий лист зазвичай застосовується в приміщеннях промислових будівель, при монтажі внутрішніх перегородок і обшивці стін підсобних приміщень. Колір такого полотна також сірий, але маркування на іншій стороні аркуша — червона.

Крім цих трьох видів існує також ПГП, тобто пазогребневі плити. У цьому матеріалі плити обпікаються, в наслідок чого зростає їх міцність. Їх можна монтувати також в якості міжкімнатних перегородок, але їх не потрібно попередньо обробляти перед фарбуванням, поклейка шпалер. Вони бувають одношаровими, двошаровими і тришаровими, тому в їх прошарках можливо протягнути електричну проводку, телефонний кабель і навіть опалення.

Існує також ще один тип гіпсокартону — це комбінована гіпсокартонна панель. Вона складається зі звичайного гіпсокартону ( ГКЛ ), а з тильного боку до неї приклеєна пінополістирольна плита. Такий матеріал можна використовувати не тільки для обробки приміщень, а також для зовнішніх стін будинку, щоб їх зміцнити.

Гіпсокартон і його переваги, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *