Керамічна плитка

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Керамічна плиткаЗа допомогою цементного розчину плитку кріплять до підлоги та стін спеціальної казеїново-цементної мастикою, але таку роботу можна виконати і, використовуючи масляну фарбу.

Для робіт даного виду при собі треба мати сталеве зубило або невеликий молоточок на випадок, якщо виникне необхідність застосування не цілої керамічної плитки, а для різання глазурованих плиток знадобиться склоріз.

Також вам будуть потрібні напилок з відколотий кінцем або різець з наконечником з твердих сплавів для дряпання глазурі, круги для відколотих кромок, середньозернисті Карборундові бруски або інші абразивні матеріали для обточування керамічної плитки.

Не забудьте приготувати і деякі матеріали для роботи такі, як цементний розчин і казеїново-цементна мастика, а також цементно-піщану суміш і масляну фарбу.

При приготуванні цементного розчину для облицювання стін керуються наступним співвідношенням — 1:4, в якому 1 частина — цемент, а 4 частини — пісок.

Для настилання підлоги склади можуть відрізнятися від 1:4 до 1:6.

Для облицювання стін в основному застосовують казеїново-цементну мастику, рецепт приготування якої полягає в наступному: для 1 частини казеїнового клею треба взяти 3 частини портландцементу 1 частина дрібнозернистого піску і додати 2,5 літра води.

У воду поміщають казеїновий клей і протягом півгодини перемішують, потім в цю масу засипають суміш з цементу і піску, продовжуючи розмішувати. Для приготування гарної мастики необхідно, в разі утворення грудочок, відфільтрувати її через сито.

Мастику, якщо немає піску, можна приготувати і без нього, Але в такому разі на частину клею потрібно додати 3-4 частини цементу. Після того як в клей засипали цемент, все обов’язково перемішують і, в разі утворення грудок, проціджують через сито 1 ?1 мм. Мастику необхідно наносити тонким шаром на плитку, при цьому подбати про те, щоб поверхня була рівною.

Масляну густотерту фарбу до вживання розводять оліфою і наносять по поверхнях, обробленим оліфою або пофарбованим олійною фарбою. Фарбу наносять на поверхню, до якої будуть клеїти плитку. Плитку в обов’язковому порядку очищають від пилу.

Темні кольори мають властивість просвічуватися крізь тонку плитку, тому при наклейці плиток олійною фарбою густотертой використовують білила і фарбу світлих відтінків або кольору слонової кістки. Але темні кольори все-таки можна і потрібно використовувати. У таких випадках тильну сторону плитки просто зафарбовують білилами.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *