Котедж з термопанелей

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)

termopaneliЧи можна будувати котеджі без несучих конструкцій, та так, щоб їх стіни витримували багатотонні навантаження, землетруси до 9 балів і майже не пропускали холод? Можна!

Саме так і будується більшість американських будинків з термоструктурних панелей. Хотілося б відзначити, що американська технологія вже кілька років використовується і в Україні. Ось тільки в масовому будівництві вона майже не затребувана.

Випустити партію домокомплектів за американською технологією майже як посмажити попконрн. Весь виробничий цикл займає 7 хвилин. Старт конвеєру задає ніж, під якого виходять тонкі смужки металу. На наступному верстаті вони вже перетворюються на гнуті профілі.

Для профілів використовується оцинкований метал 1-го класу, холоднокатаний, товщиною від 0,7 до 1 мм, в залежності від конструкцій, які формуються.

Далі внутрішню частину металевих профілів поливають клеєм і відправляють, ніби в духовку, у формувальну машину. У ній під тиск відбувається з’єднання двох матеріалів: металу і пінопласту. Після такої процедури їх вже один від одного не відірвати.

Вся обробка відбувається тільки парою. Перегріта пара призводить до того, що зерна пінополістиролу починають розширюватися, термореактивний клей розріджується і вступає в контакт з пінополістиролом. В результаті формується в єдиному циклі термоструктурних панелів. Це і є готова стінна панель.

Хорошими показниками енергоефективності пінопласту сьогодні нікого не здивуєш, ложку дьогтю міг би внести метал, як ніяк він відмінний провідник тепла, але профілі змонтовані так, щоб містків холоду не було.

Будинки з таких панелей збираються досить швидко, як конструктор. Але є відмінності від інших швидкомонтованих технологій:

1) Це не каркасно-панельні будинки, а просто панельні.

2) Несучу функцію виконують самі термоструктурні панелі.

3) Панелі витримують вертикальне навантаження до 12 т.

4) Можливість використання панелей в будинках з залізобетонними перекриттями.

5) Можливість використання панелей в районах з підвищеною сейсмонебезпечних (будівлі з таких панелей витримують землетруси до 9 балів).

За американською технологією будинку досить активно будують по всьому світу останні 20 років. Особливо вони популярні в південно-східному регіоні. У Україні ринок мізерний, продається не більше 3000 м на місяць. Але динаміка непогана, щорічне зростання близько 20-30%. Пояснюється все просто — такі будинки доступні.

Котедж з термопанелей, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *