Місце фанери в світі

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Місце фанери в світіФанера є не що інше, як листовий будівельний матеріал, виконаний з натуральної деревини. Між собою шари шпону склеюються, при цьому напряму волокон чергуються — в одному шарі — поздовжній напрямок, в наступному — поперечне і т.д.

Якщо в фанері все волокна кожного шару виконані в одному напрямку, то її називають ламінованої деревиною. По виду деревини фанера підрозділяється на хвойну та березову. Хвойна фанера зовнішнім шаром має деревину сосни, ялини, модрини, ялиці, кедра.

У березової фанери же зовнішній шар з березового шпону. А внутрішні шари хвойної і березової фанери можуть містити як хвойну, так і листяну деревину.

Також фанера може відрізнятися за способом виготовлення — стругана, лущена і пиляна. Найбільш поширеною є лущена фанера.

Область застосування фанери дуже обширна — будівельна та меблева промисловість, вагонобудування, автомобілебудування, суднобудування. Крім того, фанера є поширеним матеріалом для упаковок. Також фанера грає важливу роль в пристрої підлог — фанера використовується в якості проміжного шару між паркетом і бетонною стяжкою.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *