Облицювання каміна кахлями

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

облицювання каміну кахлямиОдним з варіантів обробки поверхні каміна є облицювання кахлями, які представляють собою керамічну плитку, де зворотня сторона виконана у вигляді відкритої коробки — румпи.

Перед початком робіт треба належним чином підготувати матеріал. Спочатку сортують кахлі по відтінку: більш темні добре підходять для обробки підстави каміна, світлі підійдуть на верхні ряди.

Щоб кахлі добре виглядали на поверхні, їх необхідно підігнати за розміром. Для цього треба точно обробити одну плитку і використовувати її як зразок для інших.

Необхідно протесати кромки всіх кахлів та відшліфувати. Якщо розміри каміна не дозволяють укладати цілу плитку, то виникає необхідність її розпилу.

Для цього можна використовувати тонкий сталевий дріт, один кінець якої закріплюють на якісь опорі, інший намотують на середину палиці. На зручній відстані ставлять табурет, поміщають на нього намотаний дріт. Сідають на табурет, кахель розташовують глазурованою стороною до себе і починають пиляти.

Перед тим як починати облицювання, плитки треба вимочити у воді. Щоб отримати бездоганний зовнішній вигляд і уникнути помилок, стінку з кахлів спочатку збирають без розчину. Це дозволить точно розташувати кожну плитку і знайти їй своє місце.

Акуратно розбирають стінку до першого ряду. У ньому видаляють всі плитки, крім тих, які розташовані по кутах, тому що від них буде вестися вся інша кладка, то дуже точно необхідно виставити ці плитки по горизонталі і вертикалі.

Закріплення кахлів на стіні відбувається таким чином: беруть проміжну плитку і притискують її до кутової. Заповнюють розчином вертикальний канал між румпою, потім беруть два 5 мм штирі, які на 20 мм більше висоти румпи і загинають їх зверху Г-образно, а після вставляють вертикально по бокам кахлів. Використовуючи м’який в’язальний дріт, необхідно стягнути головки штирів. Проробляють такі ж дії з іншими плитками.

Після укладання всіх кахлів першого ряду, заповнюють нутрощі румп розчином. Використовуючи описану вище технологію, починають викладати всі інші ряди плитки. Коли стінка каміна буде повністю облицьована, шилом необхідно прочистити шви і промити кахлі. Після того, як кахлі підсохнуть, гіпсовим розчином протираємо шви.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *