Правильна укладка керамічної плитки при облицюванні стін

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Правильна укладка керамічної плиткиУкладання керамічних плит вважається не складною роботою. Але для того, щоб вона пройшла успішно, слід використовувати деякі загальноприйняті принципи.

По-перше, місце для укладання плитки повинна бути міцною, ідеально рівним і чистим. Якщо раптом є які-небудь нерівності, вони виправляються за допомогою вирівнюючого розчину, який спочатку являє собою суху суміш, а потім замішується у воді. Після нанесення він закріплюється грунтувальною емульсією.

По-друге, не можна забувати також про те, що перед укладанням плит слід розмітити їх положення на стіні, дотримуючись умови їх симетричності і починаючи укладання з другого ряду.

Розмітка робиться за допомогою олівця у вигляді вертикальних ліній. По-третє, клейовий розчин готується заздалегідь, а потім наноситься рівномірно на поверхню стіни. Укладання, як правило, ведеться з кута. Деякі рекомендують починати її знизу. Товщина швів повинна бути однаковою. Для цього, як правило, використовують дистанційні хрестики. Плитки притискаються руками або із застосуванням гумового молотка.

Іноді необхідно обрізати плитки, а потім приклеїти їх на укосах і в кутах. Це робиться за допомогою спеціальних інструментів, після чого рейка знімається за допомогою викрутки або зубила.

Укладання підлогових плит виконується за тими ж принципами, що і укладання на стіні. Починається вона з самого помітного кута. Якщо укладання плиток відбувається на підлозі із підігрівом (опалення заздалегідь відключається), при цьому використовується спеціальний розчин клею.

Завершальний етап — виконання укладання цокольних плиток (першого ряду). Клейовий розчин наносять на стінну поверхню під першим рядом. По завершенню укладання стінових плиток починається робота над заповненням швів. У цих цілях використовується спеціальна замазка для швів, колір якої може бути різним. Таку мастику можна приготувати, змішавши суху масу розчину з водою.

Після завершення цього етапу, надлишки розчину видаляються. Шви між підлоговими плитами заповнюються так само, як і між стіновими. Потім між стіною і підлогою укладають силіконову масу, яка виконує функції ущільнювача. Коли робота закінчена, проводиться очищення інструментів.

При цьому не можна забувати про захист очей та шкіри. Дотримуючись порад, викладених вище, простий процес облицювання стін за допомогою керамічної плитки стане ще простіше і доступніше і не завдасть вам зайвого клопоту і проблем.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *