Способи кріплення грат для вікон?

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Які бувають грати на вікнаНа даний момент їх все частіше використовують для обробки фасадів будівель, завдяки чому вікна краще виділяються на загальному тлі.

Але не варто забувати і про те, що грати служать хорошим захистом будинку.

За способом кріплення решітки можна розділити на 2 види: які відкриваються і стаціонарні.

Відкриваючі решітки діляться також на такі типи: розсувні, орні і знімні.

Розсувні грати дають можливість (у разі необхідності) перекривати вікна. Вони можуть кріпитися на підвіс зверху або ж ролик знизу. Перші більш популярні, тому що вони володіють плавним ходом і надійним механізмом. Однак і решітки з роликом мають свою гідність — вартість. Розсувні грати відмінно підійдуть для будь-якого приміщення, для їх відкриття не знадобиться багато місця, а також вони виготовлені відповідно з пожежною безпекою.

У орних решіток може відкриватися одна або дві стулки. Даний вид кріплення самий популярний і в той же час самий пожежобезпечний. Якщо трапиться непередбачена ситуація, то такі грати з легкістю відкриваються. Особливо це відноситься до тих грат, які мають запірно-распашний пристрій. Цей пристрій знаходиться в стіні самої будівлі, а механізм для її відкриття під підвіконням або ж біля вікна (збоку). Відмінність такого пристрою від звичайного замку в тому, що на нього не впливають погодні умови, немає потреби використовувати ключ, а доступ зовні будівлі повністю виключений.

Знімні грати закріплюються в міжвіконний отворі на анкерні болти або гвинти. При необхідності, наприклад, під час переїзду, дані решітки легко демонтується. Однак такі грати не придатні у випадку пожежі. Також варто запам’ятати і те, що їх легко зламати, через що їх не рекомендується встановлювати на першому поверсі будинку.

Стаціонарні грати є самими надійними, тому що їх кріплять на стіну і «наглухо». Дані грати будуть дуже надійним захистом будинку від проникнення у вікно. Однак такі грати мають значний недолік: під час непередбаченої ситуації (задимлення, пожежі, землетрусу) не вийде залишити приміщення, використовуючи при цьому вікно. Через це забороняється обладнати всі вікна в приміщенні даними гратами. У деяких випадках дозволяється використовувати всі стаціонарні грати, якщо хоч одне вікно відкривається.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *