Система вентиляції даху

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Система вентиляції дахуУ будь якого даху повинна бути вентиляційна система.

Якщо дах і її покриття погано вентилюється, це може погано відгукнутися на всіх її конструктивних елементах, а саме: несучі дерев’яні конструкції піддаються якнайшвидшому загниванні, покрівельний матеріал сиріє, краплями ночі набирається шар теплоізоляції, що на порядок знижує його теплоізоляційні характеристики.

На поверхні стелі в житловому приміщенні з’являються плями вогкості, не додають всьому інтер’єру гарного вигляду. Циркуляція повітря при хорошій системі вентиляції є запорукою хорошого стану всього даху, і повноцінного виконання своїх функцій покрівельним матеріалом.

Для безперешкодного проходу повітря через весь дах влаштовують конькові і карнизні продухи. Якщо даху, покриті штучними матеріалами для покрівлі, то для цього в комплекті повинні бути плитки і черепиці зі спеціальними отворами для вентилювання горищного приміщення.

Зазвичай шлях повітря при вентиляції пролягає від отворів, які розташовані на дошках карниза або в нижніх рядах покрівлі, до  при конькового вентиляційного продухів.

Щоб повітря вільно проходило між шаром теплоізоляції і покрівельним матеріалом необхідно, при монтуванні покрівлі, залишити порожній простір шириною 20-50 міліметрів.

Для того, що вентилювання даху працювало в нормальному стані необхідно забезпечити дворазовий пропуск повітря за 1:00 уздовж покриття покрівлі. При цьому, температура повітря в горищному нежитловому приміщенні, повинна бути вище зовнішньої температури на 5-7 градусів. Є декілька типів отворів для вентиляції карнизної частини даху, а саме: найпростішим видом є надісланий зазор між карнизної підшивання дошкою і стіною споруди.

Пристрій вентиляційних решіток круглого виду з пластика, врізаних в карнизну дошку, а також черепиця з отворами для вентиляції, яка покладена в 4-5 ряду вище рівня перекриття горища. Ні в якому разі не можна заложувати теплоізоляційним матеріалом вентиляційні отвори, влаштовані в карнизному звисі.

При встановлені покрівлі з штучного матеріалу (черепиця, сланцева плитка та ін.) закінченням шляху вентильованого повітря є черепиця приконькової, яка має отвори для вентиляції. Плитки вентиляційної черепиці повинні розташовуватися від верху коника в другому ряду, і обов’язково в підходящому місці, між брусами, щоб забезпечити вільний потік повітря.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *