Укладання плитки своїми руками

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Укладка плиткиЗамовити послуги майстра по укладанню керамічної плитки — досить дороге задоволення, яке можуть собі дозволити не всі. Тому трохи зусиль і терпіння і за допомогою наших рекомендацій Ви зможете укласти плитку у себе вдома не гірше самого розпрекрасного майстра.

Керамічну плитку можна укладати на бетонну, цегляну поверхню, на гіпсову основу. Найперше і найголовніше правило — поверхня під плитку повинна бути рівною! Тому якщо стіни вже поштукатурені і рівні, то можна поверхню тільки заґрунтувати, а якщо на стінах залишилася стара плитка, то її потрібно обов’язково видалити і вирівняти поверхню стіни. Дрібні нерівності стіни можна усунути за рахунок більшої або меншої кількості плиткового клею.

Перш ніж приступити до укладання плитки, необхідно зробити на стіні розмітку. За допомогою схилу і горизонтального рівня креслять прямі вертикальні і горизонтальні лінії, які будуть слугувати орієнтиром при укладанні. Професіонали рекомендують перед початком укладання прикласти до стіни один ряд плитки, щоб вибрати найкращий варіант укладання, тому що найчастіше в кінці ряду плитку необхідно обрізати. Якщо від останньої в ряду плитки потрібно залишити занадто вузьку смужку, то можливо краще злегка обрізати першу, щоб краї ряду виглядали більш рівномірно.

Клей для плитки рекомендується готувати незадовго до використання. Так як плитковий клей швидко схоплюється, не рекомендується обробляти відразу поверхню стіни площею більше 1 квадратного метра. Клей наноситься на поверхню за допомогою зубчатого шпателя.

Першу плитку укладають по намічених раніше лініях, другу — на відстані 2-3 мм від першої. Для регулювання відстані швів рекомендується використовувати спеціальні пластмасові хрестики, вдавлюючи їх так, щоб вони покривалися клеєм. Завдяки таким хрестиками шви виходять рівні.

Не забувайте, що клей повинен рівномірно розподілитися під плиткою, тому для кращої посадки плитку можна злегка посувати. Надлишки клею, що проступили на плитку, краще видаляти до того, як клей схопитися. Для цього добре мати під рукою відро з водою і губку. Вологою, добре віджатою, губкою з плитки обережно, щоб не змістити її.

Закінчивши невелику ділянку кладки, обов’язково слід перевірити правильність вертикальних і горизонтальних ліній за допомогою схилу і рівня. Тоді, у разі виявлення неправильно укладених плиток, їх розташування підправити легше.

Як вже говорилося, для укладання плитки по краях стін потрібні екземпляри меншого розміру, ніж всі інші. Для цього плитку ріжуть. На плитці намічають лінію розрізу і ріжуть її за допомогою спеціального інструменту — кафелереза. Лезо такого інструменту має алмазне напилення і допомагає отримати рівний зріз плитки.

Коли вся необхідна поверхня заповнена плиткою, потрібно приступити до затирки швів. Затирка — це спеціальна суміш, якою покривають шви між плитками, що володіє декоративними і водовідштовхувальними властивостями. При нанесенні затирання використовують вузький штатель, який тримають приблизно під кутом 45 ° С до поверхні плитки. Зайву затирку, яка залишилася на поверхні плитки потрібно змити. Для цього вологою губкою потрібно витирати поверхню плитки. Щоб випадково не видалити затирку зі швів, губку тримають під кутом до поверхні.

Коли плитка і затирка повністю висохли, облицьовану поверхню потрібно вимити мильним розчином.

Ну, от і все! Знадобилося зовсім небагато зусиль і терпіння і керамічна плитка у Вашій ванній кімнаті, кухні або кладової покладина, а сімейний бюджет врятований!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *