Як побудувати дах?

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Як побудувати дахПочинати будівництво даху необхідно з її каркаса, яким є кроквяна система. Основними її частинами служать балки, крокви і мауерлат.

На цьому каркасі тримається покрівля, яка досить багато важить і володіє величезною парусністю.

Тому, кроквяна система повинна робитися з урахуванням усіх навантажень, щоб сприймати їх без руйнування. Мауерлат закладається в стіни будівлі паралельно коника майбутнього даху і служить для спирання крокв.

Він розподіляє навантаження всіх крокв на всю стіну і на опори внутрішні. Все навантаження складається з вітрової, сніжної і ваги самої покрівлі.

У кожному конкретному випадку мауерлат укладається з різним зсувом щодо осі стіни, але не ближче 5 см від її зовнішньої площині. Крім закладки його цеглою, необхідно додатково кріпити цей елемент до стіни.

Одним із способів кріплення є установка бруса мауерлата на залиті в бетонний пояс шпильки, які розташовуються через кожні 1,5 м-2, 0 м, ближче до торців.

Щоб уникнути заливки бетону на самому верху будівлі, болти можуть закладатися цеглою в стіну, але при цьому вони виготовляються в три рази довші. Це актуально для дахів до 300кв.м., В деяких випадках болти кріплять в кладку анкерами, просвердливши отвори.

На практиці застосовують інший спосіб, за 3-4 ряди до установки мауерлата в кладку укладають дріт, щоб його вистачило для обв’язки бруса.

Після обробки стін зовні і зсередини дріт сховається. Крокви виготовляються з бруса 1547 см або 1545 см для всіх видів покрівлі і типів дахів, крім черепиці глиняної. Для неї крокви виконують із бруса 2048 см, так як вона дуже важка. Відстань між кроквами не повинно бути менше 50 см і більше 1,0 м., зазвичай, вибирають 0,6-0,7 м.

Для збільшення площині обпирання на кроквах роблять вибірку, яка дозволяє на мауерлат спиратися, а не просто стикатися з ним . Вибірку на мауерлат не роблять ні в якому разі, щоб не послабляти всю конструкцію.

Кріпильні цвяхи забиваються з бічних граней крокви хрест-навхрест через кроква в мауерлат. Третій цвях забивається в останню чергу перпендикулярно верхній межі крокви. Під коником крокви сполучають або встик, або на брус коньковий, або внахлест.

У першому випадку обидва крокви відпилюють під кутом ската даху і з’єднують відпиляними краями. Щоб з’єднати їх внахлест, досить притиснути з один до одного бічними поверхнями і пробити цвяхами.

Установка конькової балки дуже незручний процес, тому його використовують рідко. Додатково систему зміцнюють прогонами, які встановлюються ближче до коника паралельно мауерлату.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *