Як встановити кондиціонер самостійно?

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Як встановити кондиціонер самостійно?Мало хто хоче літом знемагати від спеки, тому багато людей, пам’ятаючи досвід минулого літа, заздалегідь купують кондиціонери для квартир і офісів.

Але вибрати кондиціонер — це ще півбіди, потрібно його ще і встановити. Звичайно, установку кондиціонера краще довірити професіоналам, але якщо в будинку є майстер на всі руки — чому б не дати йому можливість спробувати це зробити, і заощадити гроші? Спеціально для таких випадків stroyka-dom розповідає, як встановити кондиціонер самостійно.

Існують різні види кондиціонерів, але найпоширеніший з них — це спліт-системи. Спліт-система складається з двох блоків — випарника (внутрішнього) і конденсатора (зовнішнього). Зовнішній і внутрішній блок з’єднують за допомогою електропроводів і двох мідних трубок. По трубках тече холодоагент (фреон). Крім цього, від внутрішнього блоку назовні відходить дренаж (тоненька пластикова трубка для зливу конденсату). У цій статті ми розповімо про самостійну установку кондиціонера саме такого типу.

Отже, як встановити кондиціонер самостійно? Перш за все монтується зовнішній блок. Найкраще встановити його на відкритому балконі, якщо є така можливість — тоді у вас завжди буде до нього вільний доступ. Якщо балкона немає, або він засклений, то конденсатор встановлюється на зовнішній стіні будинку. Для цього в ній потрібно просвердлити отвори і прикріпити зовнішній блок до стіни за допомогою міцних кронштейнів і анкерних болтів. Крім цього, над блоком бажано зробити дашок — він захистить його від дощів і бурульок.

Вирішивши встановити кондиціонер самостійно, пам’ятайте, що при монтажі зовнішнього блоку потрібно врахувати кілька факторів:

поверхню стіни для установки блоку повинна бути міцною і гладкою;

якщо ви живете на першому поверсі, то блок треба вішати не нижче 2 метрів над рівнем землі, щоб блок не вкрали;

кронштейни повинні витримувати вагу, в кілька разів яка перевищує вагу зовнішнього блоку;

якщо у вас немає балкона, і ви живете на 2-5 поверсі — вам не обійтися без спеціальної машини з драбиною, а якщо вище п’ятого поверху — то без допомоги альпіністів.

Після установки зовнішнього блоку в стіні просвердлюється отвір для електропроводів і трубок з холодоагентом, що з’єднують блоки спліт-системи. Потім у нього встановлюється спеціальний «гідроізоляційний стакан», в який і укладаються комунікації.

Потім встановлюється внутрішній блок. Для початку потрібно вибрати місце для його установки. Тут є кілька правил:

відстань між зовнішнім і внутрішнім блоками не повинна перевищувати 7-30 метрів (точна цифра залежить від марки спліт-системи);

відстань між внутрішнім блоком і найближчими предметами повинно бути не менше 3 метрів;

внутрішній блок можна розміщувати над джерелом тепла, над ліжком або робочим місцем.

Буває три види внутрішніх блоків: підлогові, настінні і стельові. Для монтажу стельового або настінного блоку потрібно встановити кронштейни, перевірити їх міцність і зміцнити на кронштейнах блок. Підлоговий блок не кріплять, а просто ставлять на потрібному місці. Але врахуйте, що пересунути його після установки кондиціонера не вийде. Слідкуйте, щоб блок був встановлений рівно, інакше з нього буде капати конденсат.

Потім потрібно проштробити спеціальні жолоби для комунікацій, що з’єднують блоки кондиціонера. Чаші всього доводиться руйнувати стіни або стелю, рідше — підлога. Якщо ви не вмієте або не хочете штробіть, але твердо вирішили встановити кондиціонер самостійно, то доведеться заховати дроти і трубки з холодоагентом в пластиковий короб.

Зовнішній і внутрішній блоки з’єднуються проводкою і фреонові трубки за допомогою фітингів. Врахуйте, що трубки з фреоном не можна кілька разів перегинати на невеликій ділянці і розгвинчувати в місцях з’єднань.

Крім цього, потрібно буде проштробити окрему приховану магістраль для дренажної трубки, що відводить конденсат із внутрішнього блоку. В ідеалі дренажний шланг виводиться в систему каналізації, але найчастіше його просто виводять на вулицю.

Після з’єднання блоків проводиться процедура так званої вакуумації комунікацій. Вона потрібна для того, щоб видалити з комунікацій «зайву» вологу і повітря. Для цієї процедури необхідно спеціального обладнання.

Тепер потрібно подбати про окремий електроживленні для спліт-системи. До будь кондиціонеру, навіть самому малопотужного, проводиться окрема електропроводка (в штробах), а в розподільчому щитку ставиться окремий автомат. Електропроводка кладеться, знову ж таки, в штробах.

Щоб перевірити, чи вдалося вам встановити кондиціонер самостійно, чи ні, проводиться тест. При першому включенні спліт-системи включається спеціальна тест-програма. Якщо при перевірці тест-програмою кондиціонер працює нормально, а його корпус не вібрує — значить, все в порядку. Вам залишилося тільки прибрати сміття і насолоджуватися довгоочікуваною прохолодою.

І все-таки встановити кондиціонер самостійно — не найкраща ідея. Для правильної установки кондиціонера потрібно спеціальне дороге обладнання. Крім цього, установка кондиціонера своїми руками вимагає певних навичок, особливо це стосується монтажу трубок з фреоном. Якщо ви допустили хоч найменше відхилення від правил установки кондиціонера, від неодмінно зламається. Так що краще довірити установку кондиціонера фахівцям.


4 thoughts on “Як встановити кондиціонер самостійно?

 1. Спасибо за советы по установке кондиционера самостоятельно, но я тоже придерживаюсь такой позиции, что нужно это дело доверять специалистам.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
 2. Нет всё таки за такую работу браться самостоятельно не стоит. Мало того что нужно дорогой инструмент, так ещё и навыки такой работы крайне обязательны

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
 3. На 100 % згоден з останнім абзацом. В пості навіть би порадив виділити його жирним курсивом, а то ще можете вислухати претензії від так званих недоучнів 🙂

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
 4. Мабуть, краще звертатись до фахівців з цього питання. Але інформація досить цікава).

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *