Як з’єднати системи опалення та вентиляції

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)

susyemu ventuljasiiЧи можна з’єднати дві інженерні системи — опалення та вентиляцію в одну, та так, щоб господар будинку отримав відчутну економію споживаних ресурсів? Виявляється можна! Система повітряного опалення давно довела свою ефективність в західних країнах. Ну а тепер вона прийшла і до України. Сьогодні ми розглянемо плюси і мінуси новинки.

У будинках з системою повітряного опалення замість звичних батарей підлогові грати, через які і надходить тепло в приміщення.

Система повітряного опалення виглядає приблизно так: котел підігріває повітря і по трубах розводить його по всьому будинку. Коли повітря охолоджується, він потрапляє в забірну шахту, опускається до нагрівального агрегату і заново підігрітий знову розходиться по приміщеннях. Система циркуляційна — повітря безупинно ходить по колу. За годину повітря тричі проходить по всьому будинку, крім того, здійснюється підмішування повітря з вулиці (приблизно 30%). У результати роботи системи за годину повітря повністю оновлюється в будинку.

Котел в такій системі може бути будь-яким: газовим, пілетним, навіть дров’яним. Яку б сировину не використовувалося для обігріву, фахівці обіцяють до 30% економії. По-перше, тому що система повітряного опалення «розумна»: можна задавати різний температурний рівень в різних приміщеннях. По-друге, для роботи самої системи не потрібно багато енергії.

Повітряне опалення на відміну від водяного опалення не має проміжного носія у вигляді води, який вимагає нагрівання, вода гріє труби, труби радіатори, йде циркуляція, система інерційна і вимагає досить великої кількості енергії для виробництва тепла.

У разі повітряного опалення гріється безпосередньо те середовище, яке і хочемо нагріти — повітря. Але, мабуть, головна перевага такої системи в тому, що вона не вимагає прокладки додаткової вентиляції. Вона поєднує в собі дві функції: обігріву та вентилювання. Більше того, при бажанні в цю ж схему за допомогою спеціального обладнання можна додати такі опції, як кондиціювання, зволоження, фільтрація і навіть ароматизація повітря. Таким чином, виходить ціла система створення мікроклімату в будинку, що дуже актуально щодо житла, побудованого за сучасними технологіями.

При установці системи уважно перевірте герметизацію системи опалення. Якісна ізоляція стиків труб істотно збільшує термін експлуатації труб і сприяє енергозбереженню.

Повітряне опалення вже багато років широко застосовується в західних країнах. Так у Канаді цією системою обладнано більше половини всіх котеджів країни. Україні повітряне опалення тільки впроваджується і впровадження системи повітряного опалення досить дороге.

Як з'єднати системи опалення та вентиляції, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *